7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридПОДВОДНО ТУШИРАЊЕ САМО ВО ОХРИД: НEKOJ ГО РЕНОВИРАЛ ТОАЛЕТОТИ СЕ ИСФРЛИЛ ВО...

ПОДВОДНО ТУШИРАЊЕ САМО ВО ОХРИД: НEKOJ ГО РЕНОВИРАЛ ТОАЛЕТОТИ СЕ ИСФРЛИЛ ВО ЕЗЕРОТО (ФОТО)

– Некој си го реновирал тоалетот. Секоја чест, БРАВО, пишуваат од „Akvatek“.

Image may contain: plant and outdoor

Додаваат дека локацијата е помеѓу „Сараиште“ и „Мостот на Желбите“, на околу 100 метри од брегот, на длабочина од 5 метри.

Image may contain: plant, tree and outdoor

Фотографиите се дело на Никола Паскали. (Крај)

извор: Нуркачки центар „Akvatek“ фото: Нуркачки центар „Akvatek“/Никола Паскали

@OhridPress
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...

Во денешната акција уапсен Екс градоначалник на СДСМ и син на Екс градоначалник од Вмро?!

Од МВР денеака информираа дека се уапсени десет лица во координирана полициска операција што се спроведе денеска. Четворица од приведени се од Гевгелија, тројца...

Сузбиена криминална група во Македонија, приведени 10 лица

Сузбиена криминална група, приведени 10 лица Денеска (02.03.2024), Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал - Сектор за криминалистички истраги - Единица за недозволена...

Уапсена жената која ограби починат човек во Велес

Полицијата ја уапси жената, која го ограби 54-годишниот велешанец, веднаш откако му се слошило, паднал и починал. Триесет и двегодишната велешанка, наместо да му помогне...