0.9 C
Ohrid
среда, јануари 26, 2022
Почетна Забава Американка расплакана побегнала од сплитскиот ресторан: Кога ѝ ја донеле рибата која...

Американка расплакана побегнала од сплитскиот ресторан: Кога ѝ ја донеле рибата која ја нарачала почнала да вреска

Translate (Eng):[gtranslate]

Во некој ресторан во Сплит неодамна се случило нешто необично, случка која не престанува да се раскажува и за која се пишуваше низ целиот регион.

Одеднаш во тој ресторан се слушнало силно врескање, а само неколку минути подоцна младата Американка истрчала надвор целата во солзи и паника. Луѓето кои биле на лице место го прашале келнерот што се случило, а тој само одговорил: „Ѝ донесов риба“.

На почетокот на никој не му било јасно во што е проблемот, а потоа келнерот додал:

РЕКЛАМА

„Гужва е, не можев да бидам толку внимателен, нив секогаш им ја служам рибата без глава“…

На крајот сите сфатиле дека Американката била испаничена поради главата од рибата на чинијата, а кога ја здогледала почнала да вика: „Има очи!“

Келнерот изјавил дека ова не се случува често затоа што гостите вообичаено го замолуваат да им ја исчисти рибата и шкампите, а често знае тоа сам да го направи без да му кажат. Овојпат не го направил тоа, а налетал на девока која била малку почувствителна.