30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Свет Најемотивното видео кое испраќа силна порака: Мало мече не го пушта од...

Најемотивното видео кое испраќа силна порака: Мало мече не го пушта од прегратка човекот кој го спасил од пожар

Translate (Eng):[gtranslate]

Во последните денови се локализирани десетина пожари на териториja од 3.700 хектари во сибирската република Јакутија, но пожарите и понатаму беснеат поради што на терен се испратени и дополнителни екипи по наредба на претседателот на Русија Владимир Путин.

Според последните податоци на Владата во Русија пожарите зафатија површина од 1,2 милиони хектари.

Метеоролозите најавуваат дожд во дел од подрачјата зафатени со огнот, но не се очекуваат поројни дождови кои би ги изгасиле пожарите.

РЕКЛАМА
- Реклами -