-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаЗабаваВИДЕО: „Дајте музика” повторно на малите екрани

ВИДЕО: „Дајте музика” повторно на малите екрани

Популарната музичка серија за деца “Дајте музика”, која се прикажуваше на Македонската телевизија, повторно ќе започне да се снима по речиси 30 години пауза, пишува поратлот Точка.

Со серијата која беше во режија на Лазар Паковски и Миле Гроздановски израснаа многу генерации, а многумина се сеќаваат и на најавната шпица со Ристо Самарџиев.

Сега, по речиси 30 години, “Дајте музика” повторно ќе започне со снимање, овојпат од страна на актерската школа на Весна Петрушевска под стајлинг водство на Цаци Паковска.

Ова е одлична вест за старите генерации кои ќе се потсетат на едно безгрижно време и на добрите детски денови, но и за новите генерации кои ќе имаат можност да ги доживеат тие времиња.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Агелер најави нови имиња: Македонија се соочува со епидемија од корупција

Има различни етапи и различни начини на кои луѓето кои се наоѓаат на црната листа можат да пријават незадоволство, но во секој случај ние...

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...