15.9 C
Ohrid
петок, декември 1, 2023
ПочетнаЗабаваРаботел со детски играчки, па се збогатил преку поправање вибратори

Работел со детски играчки, па се збогатил преку поправање вибратори

Бразилецот Бартоломеу Кеироз едвај спојувал крај со крај, поправајќи детски играчки во една барака, кога една пријателка му однела вибратор.

Нејзиниот вибратор се расипал, а Бартоломеу се зажалил и решил да ѝ го поправи, бидејќи, сепак, тој тоа го работи. Таа била воодушевена, а потоа дошла уште една дама.

Кеироз сега сосема доволно заработува. И понатаму најмногу се занимава со поправње играчки, но секогаш е подготвен да порави и некој расипан вибратор.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

На здравје бричење: Две и пол години затвор за Мухамед Зеќири, и треба да врати и над 71 милион денари во државниот буџет

Мухамед Зеќири доби две и пол годишна затворска казна во предметот во кој беше обвинет за злоупотреба на службената положба и овластување, за склучување...

Од 18 декември и во Македонија се очекува да профункционира системот “Најди ме“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски рече дека се уште нема никаква трага од 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна во понеделникот утрото. Во...

Спасовски :Добиени се податоци од електронските уреди на Вања и од семејството, пребарано е и речното корито на реката Вардар!!!

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава информираше дека се преземаат опсежни мерки за пронаоѓање на 14 годишната Вања Ѓорчевска, која мистериозно исчезна...

Американец до смрт ја претепал сопругата: се скарале за трошоците за мачката

84-годишен маж од американската сојузна држава Пенсилванија е обвинет за убиство на својата сопруга по расправија околу финансиските трошоци за ветеринарната нега на нивната...