7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаБоки 13 ја затвори 1тв Велија рамксоки ја отвора А1

Боки 13 ја затвори 1тв Велија рамксоки ја отвора А1

Телевизијата А1 во сопственост на Велија Рамковски наскоро наводно повторно ќе
стартува.
Според неофицијални информации, во рестартирањето на А1 ТВ наводно ќе
учествуваат и други лица, покрај Рамковски, но информацијата засега не е официјално
потврдена.
А1 ТВ стартуваше на 20 јануари 1993 година, а престана со работа на 30 јули 2011
година по одлука на Агенцијата за електронски комуникации.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...