27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Боки 13 ја затвори 1тв Велија рамксоки ја отвора А1

Боки 13 ја затвори 1тв Велија рамксоки ја отвора А1

Translate (Eng):[gtranslate]

Телевизијата А1 во сопственост на Велија Рамковски наскоро наводно повторно ќе
стартува.
Според неофицијални информации, во рестартирањето на А1 ТВ наводно ќе
учествуваат и други лица, покрај Рамковски, но информацијата засега не е официјално
потврдена.
А1 ТВ стартуваше на 20 јануари 1993 година, а престана со работа на 30 јули 2011
година по одлука на Агенцијата за електронски комуникации.

РЕКЛАМА
- Реклами -