30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Свет Американскиот претседател со лудни идеи: На мигрантите пукајте им во нозе, рововите...

Американскиот претседател со лудни идеи: На мигрантите пукајте им во нозе, рововите наполнете ги со змии

Translate (Eng):[gtranslate]

На мигрантите пукајте им во нозе, рововите наполнете ги со змии

„Гранични војни: Напад на Трамп врз имиграцијата“ е книгата која за неколку дена ќе го види светлото на денот а во чии делови се наведува дека Трамп им предложил на своите соработници да се борат против нелегалната миграција од Мексико во САД со тоа што на мигрантите ќе им се пука во нозете, ровови полни со змии и алигатори, шилци врз ѕидот на границата.

Делови од таа книга на новинарите Мајкл Д.Шир и Џулија Хиршфелд Дејвис објави „Њујорк пост“ кој го нарече Доналд како монструм а тие како што се наведува велат дека Трамп ова го кажал за време на серија состаноци со неговите советници во март.

РЕКЛАМА

Меѓудругото шефот на САД имал идеја граничниот ѕид да се обои во црна боја која ќе привлекува повеќе топлина а да не можат лесно да се качуваат по истиот, но сепак се откажал бидејќи естетски не му се допаѓало.

- Реклами -