13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Вечер: Голема полициска акција во “Интермецо” уапсени се нарко дилери

Вечер: Голема полициска акција во “Интермецо” уапсени се нарко дилери

Translate (Eng):[gtranslate]

Околу 30 припадници на специјалците од МВР вечерва спроведуваа акција за апсење на нарко дилери во скопскиот клуб “Интермецо” во Капиштец, пишува “Вечер.мк“.

При апсењето, алфите влегле со оружје, а употребиле и сила. Уапсени се неколку лица.

Како што објавува “Вечер”, сѕанува збор за припадници на нарко клановите од Грчец и Арачиново.

РЕКЛАМА
- Реклами -