9.9 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаЛажни ветувања и револт - „Зоран Заев нѝ вети дека ќе вработи...

Лажни ветувања и револт – „Зоран Заев нѝ вети дека ќе вработи 300 пилоти од Арачиново“

Во вчерашната дебатна емисија „Click Puls“ на ТВ21, жителите на скопското село Арачиново отворено говореле за ветувањата на премиерот Заев кои како што велат тие, досега не ги исполнил.

Жителите на Арачиново изјавиле дека премиерот Заев им ветил дека ќе бидат вработени окол 300 пилоти од истоименото село, но како што велат тие тоа било само лага.

Исто така тие изјавиле дека не се задоволни од досегашното владеење на социјалдемократскиот сојуз и дека ветувањата на Заев се најголемите лаги кои некогаш тој ги кажал.

Револтираните жители велат дека младите сега мора да бараат услови за подобар живот, но надвор од Македонија. Тие одат по амбасадите и се надеваат дека ќе добијат визи за да можат да се иселат оттука.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...