Лажни ветувања и револт – „Зоран Заев нѝ вети дека ќе вработи 300 пилоти од Арачиново“

Во вчерашната дебатна емисија „Click Puls“ на ТВ21, жителите на скопското село Арачиново отворено говореле за ветувањата на премиерот Заев кои како што велат тие, досега не ги исполнил.

Жителите на Арачиново изјавиле дека премиерот Заев им ветил дека ќе бидат вработени окол 300 пилоти од истоименото село, но како што велат тие тоа било само лага.

Исто така тие изјавиле дека не се задоволни од досегашното владеење на социјалдемократскиот сојуз и дека ветувањата на Заев се најголемите лаги кои некогаш тој ги кажал.

Револтираните жители велат дека младите сега мора да бараат услови за подобар живот, но надвор од Македонија. Тие одат по амбасадите и се надеваат дека ќе добијат визи за да можат да се иселат оттука.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here