-1.1 C
Ohrid
петок, декември 8, 2023
ПочетнаМакедонијаВардар ќе се бори без Столе Стоилов и Толедо против Кил

Вардар ќе се бори без Столе Стоилов и Толедо против Кил

За натпреварот со Кил, кој се игра во сабота со почеток во 17:30 часот, тренерот на Вардар Давид Писонеро нема да смета на Стојанче Сотилов и Ѓозе Толедо. Кристијан Дисингер имал мала настинка, но тој секако ќе биде подготвен за саботниот меч. Сепак, тренерот на „вардарци“ Писонеро верува дека ќе успеат во салата „Јане Сандански“ да обезбедат победа.

„Ова е многу важен натпревар за нас и на некој начин ова е меч на сезоната за нас. Ние одигравме многу тешка средба на гостувањето кај Монпелје, но тоа беше старт на сезоната. Сега го играме првиот тежок натпревар на домашен терен. Кил е многу добра екипа и голем клуб, која игра одличен ракомет. После Супер глоуб турнирот Кил ја крена формата. Сепак, ние играме во Скопје и очекуваме многу пред нашите навивачи, вели Давид Писонеро, тренерот на Вардар.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

И шоферот на Палчо доби гратис шишање за во Шутка !!!

Судија на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје го прифати предлогот на Обвинителството, и му одреди 30-дневен притвор на возачот кој го возел...

Првото селфи на Боки 13 откако е на слобода- Мора да признаеме како за болен човек, добро изгледа !!!

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 објави фотографија на својот Фејсбук, прво селфи на слобода. „Првото селфи на слобода после повеќе од 4 години. Господ...

Возачот на Палчо не чувствува вина: Јас го возев на болница

Стефан Димковски, кој го превезуваше Љупчо Палевски-Палчо и заврши во притвор, не чувствува вина во случајот со убивањето на Вања Ѓорчевска, одговори тој на...

Мајката на Вања: Не можам да разберам, се ми е нереално – Со сопругот бевме 5 години разделени, но бевме во добри односи.

Зорица Ѓорчевска, мајката на Вања Ѓорчевска (14) која беше убиена кај скопското село Бразда за српска „Република“ изјавува дека важно и е само да...