15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаМИЦКОСКИ: БРОЈЧАНИКОТ НА ТРИУМФАЛНА НЕ ВРТИ БИДЕЈЌИ ТИЕ СМРЗНАТИТЕ 11 МИЛИОНИ ЕВРА...

МИЦКОСКИ: БРОЈЧАНИКОТ НА ТРИУМФАЛНА НЕ ВРТИ БИДЕЈЌИ ТИЕ СМРЗНАТИТЕ 11 МИЛИОНИ ЕВРА БИЛЕ ЗА РЕКЕТ 2

Фамозниот бројчаник кој требаше да биде поставен на Триумфалната капија, не е поставен од причина што тие единаесет милиони евра кои што се спомнуваат се само уште една торба со пари која денес обвинителството ја нарече ,,Рекет 2”. Поради тоа во сите градови, низ целата Македонија ни се случува пустош, истакна Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашното гостување во емисијата Отворено на ТВ 24.

Мицкоски додаде дека доколку се добие датум за преговори со ЕУ, истиот ќе биде добиен само врз основа на политичка одлука од повисоки инстанци, а не поради реформи во државата кои повеќе од јасно не постојат.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...