15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаМакедонијаВака изгледа генерал на земја без име.

Вака изгледа генерал на земја без име.

Вака изгледа генерал на безимена земја. Па боли бе кога ве гледа човек, боли каквии сте станале безгласни букви во институцијата која народот најмногу ја ценеше.

Вие сте ми имале чест?
Вашата чест е на трансакциска, све друго е лага, само тоа е вистина.
Колку ли само закопавме кои паднаа бранејќи ја честа на таа униформа.Image may contain: 2 people, people standing

Разбирам да паднете и да ве газат, ама не разбирам да останете долу згазени без да пробате да вратите на таа неправда.
Арам да ви е секој збор од заклетвата што сте го проговориле.

Kristian Jandrioski
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...