30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија “Оперскиот пејач, тенорот Влатко Груевски со најава за три концерти во следниов...

“Оперскиот пејач, тенорот Влатко Груевски со најава за три концерти во следниов периот и тоа во градовите Делчево, Струмица и Кичево.

Translate (Eng):[gtranslate]

“Оперскиот пејач, тенорот Влатко Груевски со најава за три концерти во следниов периот и тоа во градовите Делчево, Струмица и Кичево. Во Делчево концертот ќе се одржи на 26.10.2019 во кино салата со почеток во 19 часот, а за останатите два концерти дополнително ќе бидат објавени информации. Концертите ќе бидат во пијано придружба на пијанистот и диригент Андреј Наунов.
Влатко Груевски се вбројува меѓу најактивните оперски пејачи во нашата држава, а неговите концерти се исполнети со љубители на уметноста до последно столче.

РЕКЛАМА
- Реклами -