7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонија“Оперскиот пејач, тенорот Влатко Груевски со најава за три концерти во следниов...

“Оперскиот пејач, тенорот Влатко Груевски со најава за три концерти во следниов периот и тоа во градовите Делчево, Струмица и Кичево.

“Оперскиот пејач, тенорот Влатко Груевски со најава за три концерти во следниов периот и тоа во градовите Делчево, Струмица и Кичево. Во Делчево концертот ќе се одржи на 26.10.2019 во кино салата со почеток во 19 часот, а за останатите два концерти дополнително ќе бидат објавени информации. Концертите ќе бидат во пијано придружба на пијанистот и диригент Андреј Наунов.
Влатко Груевски се вбројува меѓу најактивните оперски пејачи во нашата држава, а неговите концерти се исполнети со љубители на уметноста до последно столче.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...