11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаМакедонијаПрекрасни фотографии од скопската Зоолошка објавени на ''Дејли Меил''

Прекрасни фотографии од скопската Зоолошка објавени на ”Дејли Меил”

Фотографите направени во скопската Зоолошка градина од македонскиот фотограф Горан Анастасовски беа објавени на веб порталот на Дејли Меил, кои за него напишале дека е чест посетител на скопската Зоолошка во главниот град на Македонија, каде и ги направил овие фотографии.

 

 

Видете ги сите фотографии тука.

 

„Фотографирањето животни е мојата најголема страст и ако успеам да направам барем еден човек повеќе да се грижи за животните, сум ја постигнал целта. Со секоја фотографија што ја снимам целта ми е да ја доловам не само убавината на животното, туку и хуманоста на животните и нивната способност да бидат грижливи и да искажуваат љубов“, изјавил Анастасовски за Дејли Меил.

Видете ги сите фотографии тука.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...