18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Прекрасни фотографии од скопската Зоолошка објавени на ''Дејли Меил''

Прекрасни фотографии од скопската Зоолошка објавени на ”Дејли Меил”

Translate (Eng):[gtranslate]

Фотографите направени во скопската Зоолошка градина од македонскиот фотограф Горан Анастасовски беа објавени на веб порталот на Дејли Меил, кои за него напишале дека е чест посетител на скопската Зоолошка во главниот град на Македонија, каде и ги направил овие фотографии.

 

 

Видете ги сите фотографии тука.
РЕКЛАМА

 

„Фотографирањето животни е мојата најголема страст и ако успеам да направам барем еден човек повеќе да се грижи за животните, сум ја постигнал целта. Со секоја фотографија што ја снимам целта ми е да ја доловам не само убавината на животното, туку и хуманоста на животните и нивната способност да бидат грижливи и да искажуваат љубов“, изјавил Анастасовски за Дејли Меил.

Видете ги сите фотографии тука.

- Реклами -