Трагедија во Ниш: Седумгодишно дете падна од 12. спрат од зграда

Во Ниш утринава се случила ужасна несреќа кога 7-годишно дете падна од тераса од 12. спрат и загина на лице место.

Како што Курир.рс дознава, несреќата се случила утринава во 08:30 часот.

Увидот е во тек. Неофицијално, детето било само во станот затоа што мајката ја носела помалата сестра во градинка.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here