23.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Охрид Да не легневме на земја ветерот ќе не исфрлеше: Хеликоптер ги преплаши...

Да не легневме на земја ветерот ќе не исфрлеше: Хеликоптер ги преплаши охриѓани (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Хеликоптер со кој најверојатно се превезувале учесници за денешната средба „Мал Шенген“, застанал и вртел во место, ниско над главите на случајните минувачи кај Чинарот во Охрид.

Видео снимките без споделени на социјалните мрежи.

Предизвикана е материјална штета, а жителите на овој дел на градот биле силно вознемирени од насоатнот.

РЕКЛАМА

Од СВР Охрид велат дека неламо невообичаени движења за време на денешното прелетување над градот.

Бил реализиран еден лет со хеликоптер,но велат дека не биле регистрирани проблеми.

- Реклами -