15.9 C
Ohrid
понеделник, април 15, 2024
ПочетнаСветВидео - Наставничката нападнала ученичка со тупаници и газела на...

Видео – Наставничката нападнала ученичка со тупаници и газела на главата

Американската јавност е шокирана поради снимките на кои се гледа како наставничка физички напаѓа една ученичка. 32-годишната Тифани Шадел Ленкфорд е обвинета за нанесување на тешки телесни повреди.

Инцидентот се случил минатата недела во Средното училиште “Лиман” во Тексас, на околу 30 километри јужно од Остин. На снимката се гледа дека во училницата владее хаотична атмосфера, средношколците разговараат и ја игнорираат наставничката на замена.

Ситуацијата се заострила кога Ленкфорд почнала да ги пцуе децата, вели Пол Патрис, адвокат на семејството на 15-годишната жртва. Неговата клиентка тогаш наводно и рекла дека не може така да разговара со нив.

Нервозната наставничка ја нападнала и почнала силно да ја удира со тупаници, за на крајот да ја собори на под и да и ја гази главата со сета сила.

Тинејџерката се здобила со неколку повреди, па татко и по инцидентот ја одвел во болница.

Обвинетата од крајот на август 2018-та година работа како замена во училишниот округ Хејз.

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

О2: Мијалкови започнаа да градат луксузен хотел во Охрид, уништена шума стара 70 години

Во Охрид, над Горица 3 започнува градба на хотел, а за таа цел е унишена стара шума над 70 години која ја засадиле жители...

Загина познат фотограф од Гостивар, албанските партии ги откажаа митинзите

Четириесет и тригодишниот Едмонд Амзаи, познат фотограф од Гостивар и сопственик на фото-студиото „Акон“, денеска загинал во тешка сообраќајна несреќа во Велес, пренесоа медиумите...

Јелена Спенџарска: Имав хејтери оти сум од Берово, ама сепак успеав во животот.

Водителката Јелена Спенџарска е вечерашна гостинка во 11-та епизода на Бомбакис поткастот. Таа раскажува за почетоците на својата кариера, предизвиците со кои се соочувала...

Уапсен па пуштен на слобода бегалецот Грујевски

Екс началникот на Петтата управа во УБК и бегалец, Горан Грујевски вчера бил уапсен во Загреб по распишана меѓународна потерница од македонските власти но...