4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаUncategorized @mkТатко монструм: 11-месечниот син го користел како штит додека пукале во него!...

Татко монструм: 11-месечниот син го користел како штит додека пукале во него! И тоа не е сè…

Таткото Нафес Монро, во пукање во Филаделфија своето дете од 11 месеци го користел како штит додека се обидувал да купи дрога со фалсификувани пари, после што е уапсен, а детето е префрлено во болница со страшни повреди.

Монро со себе во паркот го земал и малиот син, Јазин Џеникс, за да ги обесхрабри трговците на дрога да пукаат во него, ако откријат дека всушност им плаќа со лажни пари.

Меѓутоа, кон него пукал напаѓачот додека седел во кола со синот, девојката и еден маж.

Беберто е рането 4 пати, а куршумите го погодиле во глава, гради и во задникот.

Монро е уапсен и обвинет за загрозување на животот на детето.

„Станува збор за татко кој после пукањето не го однел детето во болница, туку прво го однел дома. Подоцна го однел на лекар, го оставил таму и повеќе никогаш не се вратил“, рекол Ентои Воси, управник на Одделението за убиства.

Уапсен е и напаѓачот Франциско Ортиз (29) кој е обвинет за обид за убиство и други кривични дела.

11-месечното бебе и понатаму е во критична состојба во болница.

 

 

 

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...