16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Свет Зошто Американците се плашат од оваа Руска пушка?

Зошто Американците се плашат од оваа Руска пушка?

Translate (Eng):[gtranslate]

Американски магазин високо ја оценил новата верзија на руската автоматска пушка AС-12, велејќи дека е „страв и трепет за военото поле“.

Во текстот се објаснува дека е направена за специјалните сили на Федералната служба за безбедност на Русија и предвидена е за прилики кога опсегот не е толку важен.

Муницијата 12,7 55 милиметар СК-130 му овозможува на оружјето веднаш да ја неутрализира целта. Ова овозможува екстремна флексибилност при справување со тактички задачи на кратки и ултра кратки растојанија.

РЕКЛАМА
- Реклами -