24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаЗабаваСи направил гробница на два ката со два кревета, телевизор и фрижидер

Си направил гробница на два ката со два кревета, телевизор и фрижидер

Дејан Милошевиќ од Србија си изградил гробница на два ката која повеќе личи на апартман бидејќи во приземјето има соба во која се наоѓаат два кревета,телевизор и фрижидер. На Дејан гробницата му е најнормална работа.Работам нон стоп и од 365 дена јас 300 дена станувам на зајдисонце и си легнувам когаќе се стемни . Многу работам и создадов па сакам да си направам гробница вели Дејан.Разговарав со свештени лица и добив поддршка од нив. Во собата во гробницата често одам да прилегнам и да си одморам ,а горе во летниковецот се дружиме со пријателите кога е задушница.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...