7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаМакедонијаГолемо чудо, рече вчера премиерот Зоран Заев: Пари и за внучето Ѓорѓе...

Големо чудо, рече вчера премиерот Зоран Заев: Пари и за внучето Ѓорѓе од тета Катица.

Големо чудо, рече вчера премиерот Зоран Заев, за народните пари што си ги делеле во партизираното и фамилијаризирано СЈО.

Заев не сака да се валка угледот на СЈО поради „неколку случаи“. А неколкуте случаи од ден на ден стануваат се повеќе. Меѓу нив се најде и Ѓорѓе Делиџаков, внучето од сестра на „специјалната“ Катица Јанева.

Така освен обвинители, од народните пари на СЈО се омрсиле и шофери, новинари, правници, приправници, економски советници и други љубители на „правдата и СЈО“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...