18 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија Големо чудо, рече вчера премиерот Зоран Заев: Пари и за внучето Ѓорѓе...

Големо чудо, рече вчера премиерот Зоран Заев: Пари и за внучето Ѓорѓе од тета Катица.

Translate (Eng):[gtranslate]

Големо чудо, рече вчера премиерот Зоран Заев, за народните пари што си ги делеле во партизираното и фамилијаризирано СЈО.

Заев не сака да се валка угледот на СЈО поради „неколку случаи“. А неколкуте случаи од ден на ден стануваат се повеќе. Меѓу нив се најде и Ѓорѓе Делиџаков, внучето од сестра на „специјалната“ Катица Јанева.

Така освен обвинители, од народните пари на СЈО се омрсиле и шофери, новинари, правници, приправници, економски советници и други љубители на „правдата и СЈО“.

РЕКЛАМА

- Реклами -