11.7 C
Ohrid
недела, декември 3, 2023
ПочетнаЗабаваТарик Филиповиќ во “Кој сака да биде милионер”: “Никогаш Северна само Македонија”

Тарик Филиповиќ во “Кој сака да биде милионер”: “Никогаш Северна само Македонија”

Популарниот водител Тарик Филиповиќ го искажал својот став за Северна Македонија во хрватскиот “Кој сака да биде милионер?”.

Имено, учесничката во квизот добила прашање кое гласело: “Што е “производ” од состанокот на Преспанското езеро во јуни 2018 година?”, а по нејзиниот точен одговор се огласил и самиот Тарик кој изјавил дека многу ги сака Македонците:

“Одговорот е точен, знам дека целиот свет го прифати, но јас многу ги сакам Македонците и Македонија и за мене секогаш ќе биде Македонија, тоа е мое право”, изјавил Тарик на квизот кој се емитува на Хрватската телевизија.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Полицијата заплени автомобил, со вештачење и ДНК анализа ќе се проверува дали во него била Вања

Врз еден автомобил кој полицијата го заплени доцна синоќа се врши форензичка анализа. Целта е да се утврди дали е поврзан на било каков...

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странство

Исчезна 13 годишно девојче од Кочани. Пратила порака дека заминува во странствоЗ.Н. (32) од Кочани пријавила исчезнување на нејзината 13 годишна ќерка. Според пријавеното,...

Приведени пет лица поврзани со исчезнувањето на 14-годишната Вања

Пет лица се приведени доцна синоќа поврзани со случајот на исчезнувањето на 14 годишната Вања Ѓорчевска, истрагата има напредок но во интерес на истрагата...

Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има една од најголемите, ако не и најголема фабрика за производство на муниција во југоисточна Европа

Македонија започнува со сериско производство на дронови, Инфомакс ексклузивно го дознава името на првиот македонски дрон!Македонија ќе произведува дронови и малокалибарска муниција, ќе има...