15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Забава Тарик Филиповиќ во “Кој сака да биде милионер”: “Никогаш Северна само Македонија”

Тарик Филиповиќ во “Кој сака да биде милионер”: “Никогаш Северна само Македонија”

Translate (Eng):[gtranslate]

Популарниот водител Тарик Филиповиќ го искажал својот став за Северна Македонија во хрватскиот “Кој сака да биде милионер?”.

Имено, учесничката во квизот добила прашање кое гласело: “Што е “производ” од состанокот на Преспанското езеро во јуни 2018 година?”, а по нејзиниот точен одговор се огласил и самиот Тарик кој изјавил дека многу ги сака Македонците:

“Одговорот е точен, знам дека целиот свет го прифати, но јас многу ги сакам Македонците и Македонија и за мене секогаш ќе биде Македонија, тоа е мое право”, изјавил Тарик на квизот кој се емитува на Хрватската телевизија.