7.9 C
Ohrid
недела, март 3, 2024
ПочетнаЗдравје и убавинаРуската докторка тврди дека смртта доаѓа од цревата: „Полни се со мртви...

Руската докторка тврди дека смртта доаѓа од цревата: „Полни се со мртви паразити, а еве како да се исчистите од нив“

Руска биохемичарка и доктор по природна медицина, Марва Вагаршаковна Огањан позади себе има 45 години искуство во медицината и лабораторијата. Секогаш сакала да ги споделува своите знаења и откритија со целиот свет за луѓето преку нејзините совети да можат да го поправат своето здравје.

Основата на нејзините теории почнува со истражување на причината за модерните болести, вклучувајќи ги и алергиите, хипертензијата, рак, дијабетес и останати болести кои медицината ги нарекува “болести на начинот на живот“.

Марва дава едноставни правила кои треба да ги следите за да имате здраво тело и бистар ум.

Избор на храна

Никој не сака да се разболи. Желбата ништо да не ве боли е целосно нормална желба, а болеста е вистински злосторник на организмот.

„Прилагодувањето на храната ќе го имате целиот живот“ – вели Марва и објаснува дека со соодветна храна не се менува телото туку и психата.

Модерната медицина не ги лечи болестите туку нејзините симптоми

Симптомите не можат да се излечат можат само привремено да се отстранат. Но, потоа повторно се појавуваат, во иста или пак во нова форма. Најлошо од сè е тоа што тогаш боелста има тенденции да стане хронична или да еволуира во некоја друга уште полоша.

„На пример, ако доколку како дете често сте пателе од белите дробови, чудно е доколку на 35 години не добиете рак на дојки. Таквите трансформации на болеста од една во друга се целосно природни“ – вели Марва.

Смртта доаѓа од цревата

Поторно да се вратиме на детството. Од што децата боледуваат, освен од настинка и воспаление на грлото? Тука се и сипаниците, заушките, рубеола и така натаму кои се класифицираат како детски болести затоа што поголемиот дел од нив се добиваат во детството затоа што доколку ги добиете кога сте возрасни тогаш потешко се поднесуваат.

Зошто?

Тие ги погодуваат децата кои во себе имаат повеќе “материјал“ кој е изложен на некој вирус кој предизвикува болест. Поради што тогаш децата почесто боледуваат од возрасните? Одговорот е едноставен – детското тело е изложено на повеќе валкани работи кои пред сè се акумулираат во цревата.

Во природната медицина дури постои и изрека дека “смртта доаѓа од цревата“ и тоа буквално е така. Кога би ги знаеле и би ги почитувале правилата за редовно чистење на цревата тогаш би живееле подолго и поздраво.

Најважниот совет на Марва

„За да не се разболите мора да имате социјална свест. Друштвото го креира алкохолот и алкохолизмот, а потоа се бори со тоа. Тоа е парадокс на денешното време.

Рецептот на Марва за чистење на телото од паразити

„Алкалната средина ги убива паразитите. За да го зголемите нивото на PH вредност, јадете свеж зеленчук и овошје. Исфрлете ги од исхраната брашното, тестенините и слатките работи. Една од најделотворните методи е гладувањето. Постете и многу работи ќе бидат во ред со вашето тело“ – советува Марва.

Точка

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчанец ги искоцкал парите, па го запалил казиното.

35-годишник подметнал пожар во казино, соопштија од Битолската полиција. Според информациите, синоќа во 02.15 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од...

Пендаровски објави: Собрани се 10.000 потписи за неполни пет часа

Актуелниот претседател, Стево Пендаровски, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори објави дека за помалку од пет часа успеал да собере 10.000...

Силјановска Давкова за само четири часа собра над 15.000 потписи

За само четири часа, во периодот од осум изутринава до 12 часот кандидатката за претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова над 15.000 граѓански потписи...

Јанкулоска со поддршка за Силјановска-Давкова

Поддршка за мојата професорка, затоа што докажа дека жената истовремено може да биде добра мајка, посветена сопруга и експерт во својата професија – сочуствителна...