20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаЗабаваВиц: ''Двајца Грци и еден Македонец во авион''

Виц: ”Двајца Грци и еден Македонец во авион”

Седат два Грка во авион, до прозорецот и на средното седиште.

Доаѓа Трпе, седнува до нив, се раскомотува и ги соблекува чевлите.

Гркот до прозорецот вели:

– Мислам дека ќе одам по кока-кола.

На тоа Трпе му вели:

– Братче, да не се провлекуваш, јас ќе ти донесам.

И додека бил отсутен, едниот Грк му плукнал во чевелот.

По пет минути, истата сцена, само со вториот Грк и со другиот чевел.

Слетува авионот, а Трпе ги облекува чевлите, се намуртува и вели:

– До кога, бре, оваа омраза, нетрпеливост, плукање во чевлите, мочање во кока-колата?!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...