27 C
Ohrid
четврток, август 5, 2021
Почетна Забава Педијатар прегледува мајка (Виц)

Педијатар прегледува мајка (Виц)

Translate (Eng):[gtranslate]

Отишла некоја жена со бебе во раце кај педијатар и му се пожалила:

– Докторе, бебево не добива на тежина. Минатата недела дури изгуби 100 грама!

– Како се храни бебето? – прашал докторот.

РЕКЛАМА

– Цица, докторе, како поинаку?

– Ај седнете овдека и соблечете ја блузата.

Жената го послушала. Доктор ги гледал дојките, почнал да ги фаќа, па ги измасирал, па почнал да влече една брадавица, па друга… На крај и вика на жената:

– Не е ни чудо што детето слабее. Вие немате ич млеко!

– Па докторе нормално дека немам. Ова е на сестра ми дете, ама сеедно – драго ми е што јас дојдов.

- Реклами -