4 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаЗабаваПедијатар прегледува мајка (Виц)

Педијатар прегледува мајка (Виц)

Отишла некоја жена со бебе во раце кај педијатар и му се пожалила:

– Докторе, бебево не добива на тежина. Минатата недела дури изгуби 100 грама!

– Како се храни бебето? – прашал докторот.

– Цица, докторе, како поинаку?

– Ај седнете овдека и соблечете ја блузата.

Жената го послушала. Доктор ги гледал дојките, почнал да ги фаќа, па ги измасирал, па почнал да влече една брадавица, па друга… На крај и вика на жената:

– Не е ни чудо што детето слабее. Вие немате ич млеко!

– Па докторе нормално дека немам. Ова е на сестра ми дете, ама сеедно – драго ми е што јас дојдов.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Таткото на Вања тврди дека не се познава ниту со Палчо, ниту со другите тројца осомничени

Притворениците и затворениците од Шутка се згрозени од двојното убиство. Тројца од четворицата осомничени кои се во истиот затвор, признаа вина. Тие пред обвинител...

Исчезнатата 22-годишна девојка се вратила во домот !!!

МВР попладнево соопшти дека се вратила дома девојката (22) која беше пријавена дека се одалечила од домот.

Од МВР демантираат: Скопјанецот не напаѓал случајни минувачи, го нападал неговиот познаник !!

ДЕМАНТ: СВР Скопје го расчисти инцидентот во врска со споделено видео по портали за маж кој наводно агресивно се однесувал кон случајни минувачи -...

Се трага по 22-годишна девојка, таткото пријавил во полиција дека ја нема.

Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М.(53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М.(22) од Скопје. Се преземаат...