8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридМајстор Шогун со срце како планина: Oд сега сите кои немаат пари...

Мајстор Шогун со срце како планина: Oд сега сите кои немаат пари и се социјално загрозени ќе може да се шишаат во мојот дуќан бесплатно.

Познатиот охридски фризер и бербер Неат Алим важи за еден скромен човек и покрај  тоа што има освоено многу награди, тој  се одлучи да им излезе во пресрет на социјално ранливите категории кои не се во можност да платат пострижување. Мајстор ” Шогун” неодамна го освои третото место на Фестивалот на фризура, мода и убавина „Hair fair 2019“ кој се одржа во Скопје.

-Секоја недела, почнувајќи од утре, од 10 до 13 часот оваа задача на општо задовлство на граѓаните ја презема мојот практикант Емин Алим. Тој бесплатно ќе ги пострижува луѓето кои не се во можност од својот прескромен буџет да одвојат за оваа намена, вели Неим кој додава дека во оваа хумана акција ќе се вклучи и тој.

Во продолжение ви ја прикажуваме неговата објава на Фејзбук.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...