25.9 C
Ohrid
недела, јули 25, 2021
Почетна Македонија Охрид Мајстор Шогун со срце како планина: Oд сега сите кои немаат пари...

Мајстор Шогун со срце како планина: Oд сега сите кои немаат пари и се социјално загрозени ќе може да се шишаат во мојот дуќан бесплатно.

Translate (Eng):[gtranslate]

Познатиот охридски фризер и бербер Неат Алим важи за еден скромен човек и покрај  тоа што има освоено многу награди, тој  се одлучи да им излезе во пресрет на социјално ранливите категории кои не се во можност да платат пострижување. Мајстор ” Шогун” неодамна го освои третото место на Фестивалот на фризура, мода и убавина „Hair fair 2019“ кој се одржа во Скопје.

-Секоја недела, почнувајќи од утре, од 10 до 13 часот оваа задача на општо задовлство на граѓаните ја презема мојот практикант Емин Алим. Тој бесплатно ќе ги пострижува луѓето кои не се во можност од својот прескромен буџет да одвојат за оваа намена, вели Неим кој додава дека во оваа хумана акција ќе се вклучи и тој.

Во продолжение ви ја прикажуваме неговата објава на Фејзбук.

РЕКЛАМА

- Реклами -