25 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Свет Учителка за време на голем одмор имала сексуални односи со ученици

Учителка за време на голем одмор имала сексуални односи со ученици

Translate (Eng):[gtranslate]

Учителката (37) од Нов Зеланд осудена е на две и пол години затвор поради сексуален однос со двајца ученици. Жена, вработена во колеџот Бленхејм на Северниот остров, во 2018-та година повеќе пати за време на големиот одмор ги изнесувала учениците од училиштето за да има сексуален однос со нив во нејзиниот автомобил.

 

Таа е омажена за полициски службеник, а во училиштето работела 12 години пред да ѝ биде одземено правото за настава поради однос со тинејџери, пренесуваат од “Daily Mail“.

РЕКЛАМА

Судијата Тони Зохбар на суд изјавил дека учителката на децата им испраќала експлицити содржини на социјалните мрежи и дека им се заканувала на никој да не ја кажуваат таа нивна тајна.

„Со оглед на вашата професионалност и искуство како наставник, никој не би требало да биде повнимателен кон потребите на младите момчиња кои се претвораат во мажи додека се обидуваат да го развијат чувството за себе“ – рекол судијата Зохаб.

Адвокатот на наставничката тврди дека домашниот притвор би бил најдлабок облик на рехабилитација за неа поради проблемите со менталното здравје.

„Ова е сексуално експлицитно однесување на возрасна личност која во изјавата наведе:

„Вие сте биле студенти, а јас наставник за возрасни“.

Емотивно манипулираше со двете момчиња… Постоеше одредена мера на принуда“ – изјавил тужителот Марк О’ Донх.

- Реклами -