19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаСветУчителка за време на голем одмор имала сексуални односи со ученици

Учителка за време на голем одмор имала сексуални односи со ученици

Учителката (37) од Нов Зеланд осудена е на две и пол години затвор поради сексуален однос со двајца ученици. Жена, вработена во колеџот Бленхејм на Северниот остров, во 2018-та година повеќе пати за време на големиот одмор ги изнесувала учениците од училиштето за да има сексуален однос со нив во нејзиниот автомобил.

 

Таа е омажена за полициски службеник, а во училиштето работела 12 години пред да ѝ биде одземено правото за настава поради однос со тинејџери, пренесуваат од “Daily Mail“.

Судијата Тони Зохбар на суд изјавил дека учителката на децата им испраќала експлицити содржини на социјалните мрежи и дека им се заканувала на никој да не ја кажуваат таа нивна тајна.

„Со оглед на вашата професионалност и искуство како наставник, никој не би требало да биде повнимателен кон потребите на младите момчиња кои се претвораат во мажи додека се обидуваат да го развијат чувството за себе“ – рекол судијата Зохаб.

Адвокатот на наставничката тврди дека домашниот притвор би бил најдлабок облик на рехабилитација за неа поради проблемите со менталното здравје.

„Ова е сексуално експлицитно однесување на возрасна личност која во изјавата наведе:

„Вие сте биле студенти, а јас наставник за возрасни“.

Емотивно манипулираше со двете момчиња… Постоеше одредена мера на принуда“ – изјавил тужителот Марк О’ Донх.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...