8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаСветДали е ова најтажната слика за оваа зима? - ова девојче ги...

Дали е ова најтажната слика за оваа зима? – ова девојче ги грее ноџињата на ауспухот на автобусот

Српскиот портал Телеграф сподели објава од Фејсбук групата „Глас Пазара“, која ќе ви го распарчи срцето.

Додека ние кажуваме приказни за тоа дали е подобро да користиме електрична енергија, дрва, пелети, ова девојче има само една желба – да се стопли, а не му е важно на кој начин.

„Таа си ги грее ноџињата на ауспух. Господе смилувај им се на сиромашните и бегалците ширум светот! А, ние сме неблагодарни на овие благодети што ги имаме, на греењето на дрва, на пелетите, на струјата, и сакаме да јадеме ова или она…“, пишува под фотографијата.

 

 

 

 

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...

Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во Република Северна Македонија...