3.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Свет Дали е ова најтажната слика за оваа зима? - ова девојче ги...

Дали е ова најтажната слика за оваа зима? – ова девојче ги грее ноџињата на ауспухот на автобусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Српскиот портал Телеграф сподели објава од Фејсбук групата „Глас Пазара“, која ќе ви го распарчи срцето.

Додека ние кажуваме приказни за тоа дали е подобро да користиме електрична енергија, дрва, пелети, ова девојче има само една желба – да се стопли, а не му е важно на кој начин.

„Таа си ги грее ноџињата на ауспух. Господе смилувај им се на сиромашните и бегалците ширум светот! А, ние сме неблагодарни на овие благодети што ги имаме, на греењето на дрва, на пелетите, на струјата, и сакаме да јадеме ова или она…“, пишува под фотографијата.

РЕКЛАМА