8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЗабава15 глупави причини: Мажи признале зошто изневерувале, но подобро да молчеле...

15 глупави причини: Мажи признале зошто изневерувале, но подобро да молчеле…

Малку нешта се полоши од тоа партнерот да ве изневери. Сепак, земајќи ги предвид оправдувањата на виновниците за неверството, токму оправдувањата можат да бидат уште полоши.

„Ме изневери бидејќи мислел дека ми треба траума за развој на мојот карактер. Не се шегувам, беше писател.“

„Ти пречи кога одам бос по улици, неа не ѝ пречеше.“

„Ме изневерил бидејќи сум дошла дома нерасположена, бидејќи сум била во друга држава, бидејќи бил пијан, а омилено ми е тоа што не сакал да ме буди.“

„Кога го нападнав бидејќи спиеше со моја колешка, ми рече дека таа го научила многу работи.“

„Рече дека заборавил дека сме во врска.“

„Сум била премногу окупирана со нашата венчавка, па не сум му посветувала доволно време.“

„Не ме обвинуваше мене. Тврдеше дека имал срцев удар и дека таа ноќ ја поминал во болница.“

„Друга девојка му го платила сендвичот, па морал да ѝ се оддолжи некако.“

„Мислел дека, кога веќе му го проверувам телефонот, би било добро и нешто да најдам во него.“

„Ми рече дека му е прелесно да ме сака. И понатаму не разбирам што мислеше.“

Ми рече дека Бог му рекол да ме изневери, па мислел дека тоа му е судбината.“

„Рече: ‘Не знаев како да ти кажам дека треба да прекинеме.’“

„Ѝ лајкуваше на моја пријателка на Тиндер и ѝ испрати порака. Не знаел дека ми е пријателка. Кога го прашав за тоа, рече дека го хакирале. Неговата локација и биографија на Тиндер беа точни и го прашав како тоа. ‘Не знам како го прават тоа хакерите, Мариса’, одговори.“

„Девојката ми е истоименичка и во ист ден нѝ е роденден. Ми рече дека го потсетува на мене. Не ве лажам.“

 

 

 

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...

Битиќи: Додека некој се занимава со црн петок, вештерки и пророштва, некој носи странски инвестиции

Додека некој се занимава со црниот петок, вештерки и слични пророштва, денеска се објавени официјалните податоци за странските директни инвестиции во Република Северна Македонија...