25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Спасовски: ''Јас кога зборувам Ромски не може човек да ме препзнае што...

Спасовски: ”Јас кога зборувам Ромски не може човек да ме препзнае што сум”.

Translate (Eng):[gtranslate]

Сака ракомет, омилено јадење му е печено лепче, омилена песна на сите времиња му
е „We are the champions“, да имаше можност би се сретнал со судијата Фалконе,
посакува свет без неправди, малкјуимина знаат ка зборува ромски, почнал како
приправник во адвокатска канцеларија, омилена филмска реплика му е „I,ll be back“.
Ова се дел од одговорите на новиот технички премиер на 30 прашања што ги објави
Коста Петров, потпретседател на СДСМ и маркетинг-специјалист.

РЕКЛАМА
- Реклами -