7.5 C
Ohrid
недела, април 21, 2024
ПочетнаМакедонијаПретседателот Стево Пендаровски упати честитки кон Лионел Меси

Претседателот Стево Пендаровски упати честитки кон Лионел Меси

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски упати честитки кон Лионел Меси и целата аргентинска репрезентација која е нов светски првак по триумфот над Франција по изведувањето на пенали.

Тој објави еуфорична фотографија на социјалните мрежи, потенцирајќи дека навивал за аргентинскиот национален тим.

-Felicidades Argentina & Leo Messi, bien joué France. Честитки!, напиша претседателот на својот Фејсбук профил.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...