6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаСветЛионел Меси испиша историја !!!!

Лионел Меси испиша историја !!!!

Лионел Меси го отвори резултатот на големото финале во Лусаил, гол кој значеше испишување на нова историја на Светските првенства.

Капитенот на „гаучосите“ излезе како победник од дуелот со Лорис, односно го реализираше пеналот кој донесе голема радост за сите Аргентинци.

Со ова Меси стана првиот играч кој на еден Мундијал успеал да стрела во групната фаза, осиминафиналето, полуфиналето и финалето

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...