27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Македонија ВОЗАЧИ ВНИМАВАЈТЕ: Еве каде вее снег во моментов !!

ВОЗАЧИ ВНИМАВАЈТЕ: Еве каде вее снег во моментов !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Сообраќајот на државнита патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка, во Крушево, Маврово и на планинските превои Стража, Ѓавато и Пресека.

ЈП „Македонијапат“ апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП „Македонијапат“ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

РЕКЛАМА
- Реклами -