11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонијаМомчето кое го фати светиот крст во Делчево го донираше телевизорот кој...

Момчето кое го фати светиот крст во Делчево го донираше телевизорот кој го доби како поклон (Видео)

Васе Панчовски, момчето кое денеска на Богојавление-Водици, беше најсреќен и прв стигна до светиот крст во Делчево, добиениот поклон телевизор од компанијата “Зегин”, го донираше на едно семејство.

Од порталот “delcevo365.mk” го снимија овој хуман гест на нивниот сограѓанин, а потегот на Васе предизвика голем број позитивни реакции на социјалните мрежи.

Васе и неговите другари на семејството му подарија и икона со Богојавление.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...