11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаСветСнимката од ТВ студио ја покажува јачината на земјотресот во Турција(видео)

Снимката од ТВ студио ја покажува јачината на земјотресот во Турција(видео)

Источна Турција изминатата вечер е погодена од силен земјотрес со јачина од 6,8 степени.

Урнати се многу објекти, загинаа најмалку 14 лица, а неколку стотици се повредени.

Во емисија во живо гостите се најдоа во чудо и не знаеа дали да бегаат или да останат.

ако.мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...