27.9 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Свет (Видео) Во хеликоптерска несреќа NBA легендата Коби Брајант, и неговата 13 годишната...

(Видео) Во хеликоптерска несреќа NBA легендата Коби Брајант, и неговата 13 годишната ќерка Џиана го загубија животот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во хеликоптерската несреќа која се случила утринава во близина на Лос Анџелес во која почина славниот кошаркар Коби Брајант починаа уште 4 други лица, од кои и најстарата ќерка на Коби Брајант, 13 годишната Џиана.

Џиана, која накратко ја нарекуваа Џиџи, била со кошаркарот во неговиот приватен хеликоптер, потврдуваат од ТМЗ спорт.

Сопругата на Коби Брајант, Ванеса, со која имаат 4 деца, не била на летот.

РЕКЛАМА

Извори за ТМЗ спорт кажуваат дека Коби и Џиана биле упатени на кошаркарски натпревар, и дека другите патници биле кошаркар и неговите родители.

- Реклами -