9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридОтворањето на Охридскиот пазар повторно ќе биде одложено?! Заев го најави за...

Отворањето на Охридскиот пазар повторно ќе биде одложено?! Заев го најави за отворен, но од општина Охрид не велат така…

Уште на 19.12.2019 година беше најавено дека Охридскиот пазар е официјално отворен. Пазарџиите кои платија за тезги нека им е на здравје, бидејќи и на следниот совет ќе биде одложено отворањето на затворениот пазар во Охрид, дознаваме од неофицијални извори. Но каде е тука градоначалникот да даде изјава? Да каже што всушност се случува и зошто се пролонгира отворањето?

Исто така дознаваме од неофицијални извори дека градоначалникот најмил Пиар менаџер, сопственик на охридски портал да му ги води и официјалните страни и да го фали по Фејзбук, но не е работата само да се фалиме, каде сме да се покажеме на дело???

За повеќе информации на оваа тема очекувајте во утрешниот ден….

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...