8.4 C
Ohrid
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Македонија Охрид СВР Охрид го фати крадецот кој ограбувал каде ќе стигне низ...

СВР Охрид го фати крадецот кој ограбувал каде ќе стигне низ Охрид.

Translate (Eng):[gtranslate]

Поради постоење основи на сомнение за сторени шест казнени дела „тешка кражба“, СВР Охрид до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 45-годишниот А.К. од Охрид.

– На 19-ти и 20-ти јануари 2020 година, со употреба на подесен алат и физичка сила ги отворал влезните врати и насилно влегувал во ресторани, маркети, бутици и други деловни објекти лоцирани на улиците „Св. Климент Охридски“, „Лазо Трпоски“, „Никола Карев“, „Јане Сандански“ и булеварот „Туристичка“. Притоа одземал пари, со што се стекнал со противправна имотна корист, информираат од СВР Охрид.

извор: СВР Охрид

РЕКЛАМА