14.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Охрид 78 годишен старец избркал тројца разбојници со нож во охридско.

78 годишен старец избркал тројца разбојници со нож во охридско.

Translate (Eng):[gtranslate]

На ден 19-01 2020 во Свр Охрид пријавено е дека тројца разбојници ја скршиле влезната врата на 78 годишен старец кој живее во с. Требеништа- Охрид. 78 годишниот старец успеал со нож да ги избрка разбојниците, па останале со празни раце.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -