Американскиот актер Вендел Пирс до Хатиџе: Господ да ти благослови за чесноста, и за тоа што ја гледаше својата мајка до последен здив.

Американскиот актер Вендел Пирс кој глумеше покрај Меган Маркл во хит-серијата Suits, на својот профил на „Твитер“ напиша дека е воодушевен од главната ѕвезда на „Медена земја“.

– Атиџе Муратова е ѕвезда на Медена земја“. Само што ја запознав на предоскаровска забава. Таа и тоа како го заслужува вниманието што го добива. Ослободување. Во овој момент од нејзиниот живот таа е слободна. Господ да ја благослови. Награда за грижата што ѝ ја дала на мајка си – напиша тој.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here