19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаСекој Македонец би пуштил солза на оваа песна: Некст Тајм ја претставија...

Секој Македонец би пуштил солза на оваа песна: Некст Тајм ја претставија “Кога падна на Пирина”

Македонскиот бенд Некст Тајм кој во последните неколку години преработува македонски народни, патриотски песни денес ја претстави најновата преработка на “Кога падна на Пирина”.

Комбинацијата од мелодија, текст и спотот предизвикуваат ежење. Некст Тајм и овојпат ја оправда довербата на публиката како еден од бендовите кои преку својата музика го будат патриотизмот кај Македонците.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...