5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонија(ВИДЕО) Братот на Атиџе за првпат проговори пред јавноста: На Атиџе и...

(ВИДЕО) Братот на Атиџе за првпат проговори пред јавноста: На Атиџе и го имам спасено животот кога ја касна змија…

Феим Муратов, братот на Атиџе од „Медена земја“, во разговор за „А1он“ раскажува за животот со својата сестра во селото Бекирлија, каде што се снимаше документарецот, кој е номиниран за „Оскар“. Тој вели дека не може без сестра си и додава: „Атиџе не ја давам, каде што оди таа, таму сум и јас. Кога оди во Скопје или на друго место, постојано ја мислам“. На ден пред доделување на „Оскарите“, вториот дел од разговорот со Атиџе и нејзиниот брат кој првпат проговори пред камерите.

Муратов вели дека очекувал Атиџе да стане ѕвезда и за тоа многу се радува. Тој ја научил да вади мед од пчелите, па раскажува дека првин бегала, а потоа се навикнала. Атиџе многу му е благодарна на својот брат бидејќи бил покрај неа во најтешките моменти. Со пчелите зборува и пее, а раскажа и како Феим и го спасил животот кога ја нападнала змија.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...