29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Свет (Видео) Мобилен телефон експлодира во раката на продавачот

(Видео) Мобилен телефон експлодира во раката на продавачот

Translate (Eng):[gtranslate]

Надзорна камера поставена во мобиларница во Турција, регистрирала момент кога мобилен телефон се запалил во рацете на работникот кој го сервисирал истиот.

Јусуф Гулчимен го држеше телефонот, кој одеднаш се претвори во огнена топка
Зачудениот работник го фрли уредот на земја и панично истрча зад пултот.

Гулчимен за турските медиуми изјави дека не е сериозно повреден и рече дека се работи за телефон оставен за поправка односно за замена на батеријата.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -