13.9 C
Ohrid
сабота, септември 18, 2021
Почетна Македонија Скопјанка паднала во отворена шахта

Скопјанка паднала во отворена шахта

Translate (Eng):[gtranslate]

Во текот на вчерашниот ден педесетгодишна жена паднала во отворена шахта додека се движела со својот сопруг на улица, во кругот на гробиштата Камник.

При падот, жената се здобила со тешки телесни повреди и била пренесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Случајот во полиција го пријавил сопругот на повредената.

РЕКЛАМА
- Реклами -