13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаЗабаваАки Рахимовски доби ќерка-стана татко на 65 години

Аки Рахимовски доби ќерка-стана татко на 65 години

Фронтменот на Парни Вајљак доби ќерка во врската со таинствената 37-годишна Словенка, Барбара Васел, а ѝ дале име Антонија, пренесува RTL. Девојчето е родено пред три месеци, а веста ја потврдила мајката на Барбара.
Парот својата врска ја чуваше далеку од очите на јавноста, а повеќето од времето го поминуваат заедно во Словенија.

Парот својата врска ја чуваше далеку од очите на јавноста, а повеќето од времето го поминуваат заедно во Словенија.

За приватниот живот на Аки се знае многу малку. Два пати се женел, а од првиот врак има син Кристијан, исто така музичар. Вториот брак, со таинствената Индгрид, траеше четириесет години, па до пред неколку години се пишуваше дека се среќни заедно. Заедно ја имаат ќерката Дина.

Со Ингрид скоро никогаш не се појавил во јавност, па малку кој знае како и изгледа.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...