7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија Велешанец искршил табла со „Република Северна Македонија “ – полицијата го приведе

Велешанец искршил табла со „Република Северна Македонија “ – полицијата го приведе

Translate (Eng):[gtranslate]

На 22.02.2020 во 06,20 часот на ул.„Димитар Влахов“ во Велес полициски службеници од Полициска станица Велес го лишиле од слобода Н.Ќ.(39) од Велес кој бил во алкохолизирана состојба, а по претходна пријава од истиот дека искршил поставената табла со натпис „Република Северна Македонија“ поставена на објект на ул.„Димитар Влахов“ во Велес.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

РЕКЛАМА
- Реклами -