6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Заев: Од мене поголем земјоделец немаше, до 1993 година рачно ги копав...

Заев: Од мене поголем земјоделец немаше, до 1993 година рачно ги копав нивите во Муртино.

Translate (Eng):[gtranslate]

Екс-премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на „Еден на еден“ на Канал 5 говореше за своето детство поминато во родното Муртино и раните денови поминати во ова село.

„Јас до 1993-та година одев да копам на нивата во Муртино, моето родно место. Тогаш се вадеа пари доста од земјоделието и тоа се продаваше на пазарите во Србија, Босна. Поминав 4-5 години на пазарите низ Србија, го продавав родот. Кога се вратив од студиите во Скопје, бев магационер една година во фирмите на мојата фамилија. Па истоварав половина шлепер, тоа е убаво искуство. Јас велам, не мора веднаш директор да се стане“, истакна Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -