6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаЗабаваПродолжи случајот Рекет: Сведочеше гарнитурата на Катица Јанева

Продолжи случајот Рекет: Сведочеше гарнитурата на Катица Јанева

Емануела бр. 4, екс гарнитурата на екс шефицата на Специјалното јавно обвинителство, денес седна (хехе…седна!) на клупата за сведоци во случајот Рекет и ги сподели со јавноста сознанијата и искуствата од нејзиниот престој во станот на Катица Јанева.

Во своето сведочење, таа се присети на првиот ден кога пристигнала во скромниот дом на Јанева и призна дека на почетокот ѝ било тешко, посебно за време на попладневната дремка после вториот ручек на газдарицата, но со тек на време научила да се носи со тежината.

За наводните криминални дејства на поранешната прва „специјалка“, сведочеше дека таа лично никогаш не ја видела да изврши кривично дело, но истакна дека и кога би сакала не можела да види, затоа што Катица и гостите 99% од времето ѝ биле свртени со грб.

Пред судот се пожали на третманот од полициските службеници, за кои рече дека се однесувале непрофесионално и ја привеле без никакви докази и без да ѝ дадат шанса да им објасни како се нашла на местото на злосторството, за што најави тужба до МВР за нарушување на честа и угледот.

Извор: Koперација

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...