Ким Јонг Ун го има фрлено својот генерал во базен полн со пирани….

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун наводно ликвидирал еден од своите генерали обвинет за планирање на државен удар, така што го фрлил во базен со пирани во неговата резиденција Рјонгсонг.

Не е познато дали генералот починал од давење или од повредите кои му ги нанеле пираните, но британски “The Daily Mail” смета дека севернокорејскиот лидер веројатно инспирација добил од еден од филмовите на Џејмс Бонд – “You Only Live Twice”, во кој со истата метода на убиство се користи главниот негативец Блофелд.

„Тој сака сите, вклучувајќи ги и неговите најблиски соработници да знаат дека ризикуваат брутална смрт доколку планираат да извршат предавство. Па тој ги погуби членовите на сопственото семејство затоа што не ракоплескале доволно гласно за време на еден од неговите говори“, открил неименуван извор за британскиот медиум.

Да потсетиме, неодамна Ким Јонг Ун на аеродромот „Мирим“ во Пјонгјанг го погуби Ким Хјок Чол, нуклеарен експерт и преговарач испратен во САД, заедно со уште четири лица. Тие биле погубени поради пропаднатата средба помеѓу Ким Јонг Ун и Доналд Трамп.

Преведувачката на Ким, Шин Хје Јонг која била со него во Ханој за време на средбата со Трамп, завршила во логор за политички затвореници поради тоа што направила „круцијална грешка за време на преведувањето“.

Севернокорејскиот лидер наводно бил незадоволен и од неговата сестра, Ким Јо Јонг која во Ханој со него допатувала како негова лична асистентка. Таа веќе не врши никакви значајни државни должности, а засега не е познато дали ѝ е загрозен животот.

Јужнокорејските медиуми пренесуваат дека досега севернокорејскиот лидер ликвидирал најмалку 16 блиски соработници.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here