6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Охрид Директорката на ЈП „Билјанини извори“ со нов проект: Уште една рампа за...

Директорката на ЈП „Билјанини извори“ со нов проект: Уште една рампа за Охриѓани…

Translate (Eng):[gtranslate]

Во центарот на Охрид денеска почна поставувањето на нова рампа за влез во стариот дел на градот. Ова според охридските медиуми е најновиот проект на директорката на ЈП „Билјанини извори“, Гордана Јованоска.

Жителите на стариот дел од градот и туристите постојано се жалат дека со рампите им се отежнува секојдневното функционирање и живеење, но надлежните немаат слух за потребите на охриѓани, па наместо да бараат нов полесен и поприфатлив начин на регулирање на сообраќајот, тие поставуваат нови рампи.

РЕКЛАМА
- Реклами -